E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » LYS Hazırlık Kitapları » LYS Matematik - Geometri » Soru Bankası » LGS Matematik Örnek Çözümlü Soru Bankası
LGS Matematik Örnek Çözümlü Soru Bankası

LGS Matematik Örnek Çözümlü Soru Bankası

Yayınevi
:
Barkod
:
9789753476676
Ebat
:
19 x 27
Sayfa Sayısı
:
415 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2003
%5
indirimli
Liste Fiyatı: 25,00 TL
Satış Fiyatı: 23,75 TL
46434
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Ülkemizde sekiz yıllık ilköğretime geçişle birlikte, ilköğretimden ortaöğretime geçişle ilgili çalışmalar yapılmış ve eğitim sistemimizdeki değişikliklere uygun olarak, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek öğrenciler için merkezi sınav sisteminde değişiklikler yapılarak, tek sınav uygulamasına geçilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı'na ve diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim kurumlarının sınavları birleştirilerek, 1998–99 öğretim yılında ilk defa Akademik Yeteneği Ölçme Ağırlıklı Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKÖSYS) tek sınav uygulanmıştır. Yine aynı yıl ilk defa Akademik Yeteneği Ölçme Ağırlıklı Özel Okullar Sınavı (ÖOS) uygulanmıştır. Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı ile Özel Okullar Sınavı sınırlı sayıda öğrenci alan devlet okulları ile özel okullara öğrenci seçmek ve yerleştirmek amacıyla yapılmaktadır. Polis Koleji'ne öğrenci seçmek amacıyla uygulanan, Polis Koleji Aday Tespit Sınavı'da (PKATS) her iki sınav gibi Akademik Yeteneği Ölçme Ağırlıklı olarak uygulanmaktadır.

Liselere Giriş Sınavları (LGS) olarak bilinen bu sınavlar Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler olmak üzere dört konu alanını kapsamaktadır. Üç sınavın kapsamları, soru sayıları, soru tipleri ve soru güçlükleri benzerlik göstermektedir.

Bu sınavlar, genel olarak öğrencinin verilen bilgi bütünü içerisinde düşünme becerilerini belirlemeyi amaçlamaktadır. Sınavlarda öğrencilerin sekiz yıllık temel eğitim süreci içerisindeki öğrenmelerine dayalı olarak, öğretilen kavram, ilke ve genellemeleri kullanarak yorum yapma, yorumlardan genellemeye ulaşma, ilişkilendirme, analiz etme gibi üst düzey zihinsel becerileri yoklanmaktadır.

Sınav sistemi 1998 yılında değişmesine rağmen bu sınavlara hazırlık amacıyla yayınlanan kitapların içeriklerinde ve soru tiplerinde pek fazla bir değişiklik olmadığı görülmektedir. Hatta hazırlık kitaplarının içeriklerinin bir kısmı, 1998 yılından önceki sınavlarda sorulmuş ve bugünkü Akademik Yeteneği Ölçme Ağırlıklı sınav sistemi ile uyuşmayan sorulardan oluşmaktadır.

Bu kitap, iki yıllık bir çalışma sonucunda yeni sınav sisteminin gerektirdiği üst düzey zihinsel becerileri yoklamaya yönelik olarak hazırlanmış ve öğrencileri sınavlarda karşılaşabilecekleri tarzda –akademik yeteneği ölçme ağırlıklı– sorularla buluşturacak bir kapsam içerisinde oluşturulmuştur. Kitapta ayrıca 1998 yılından itibaren adı geçen sınavlarda (OKÖSYS ve ÖOS) çıkmış sorular ve çözümleri de yer almaktadır.

LGS sınavları ve bu sınavlarda kullanılan soruların özellikleri ile ilgili daha geniş açıklamalar bu kitabın LGS Sınavları ile İlgili Açıklamalar kısmında yer almaktadır.

Konu Başlıkları:

- Kümeler

- Sayılar ve Ondalık Kesirler

- Bölünebilme, E.B.O.B ve E.K.O.K

- Harfli İfadeler, Çarpanlara Ayırma, Denklemler ve Eşitsizlik Çözümleri

- Oran, Orantı ve Problemler

- Permütasyon ve Olasılık Hesabı

- Ölçümler

- Matematik Sistemleri

- Geometrik Kavramlar ve Açılar

- Üçgenlerde Benzerlik, Çevre ve Alan Hesapları

- Dörtgenler ve Çokgenler

- Trigonometri

- Çember Daire ve Silindir

- Cisimlerin Yüzey Alanları ve Hacim Hesapları

- Koordinat Düzlemi, Doğru Denklemleri, Eğimi ve Grafikler

- İstatistik ve Grafikler, Plan ve Ölçekler

- Genel Yetenek – Matematiksel Düşünme Yeteneği

- 1998 – 2003 Yılları Arasında Yapılan Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı Matematik Testi Soru ve Çözümleri

- 1998 – 2003 Yılları Arasında Yapılan Özel Okullar Sınavı Matematik Testi Soru ve Çözümleri


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,46875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates