E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Siyaset - Politika » Araştırma - İnceleme » Türkiye'de Siyasetin Dayanılmaz Boşluğu (Sosyal Demokrat Parti Krizi ve Sol Arayışlar)
Türkiye'de Siyasetin Dayanılmaz Boşluğu (Sosyal Demokrat Parti Krizi ve Sol Arayışlar)

Türkiye'de Siyasetin Dayanılmaz Boşluğu (Sosyal Demokrat Parti Krizi ve Sol Arayışlar)

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789754472547
Ebat
:
13,5 x 21,5
Sayfa Sayısı
:
250 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2008
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Türkiye'de her zamankinden daha çok soldan bahsedildiği günlerdeyiz...

Kimilerine göre Türkiye solunu arıyor.

Kimileri ise solda alternatif arıyor.

Tartışmalar artık kamuoyunda geniş bir yer tutmuş durumda.

Felsefi planda, ideolojik eksende ve siyasal alanda yapılan tartışmalar Türkiye'de siyasetin dayanılmaz boşluğunu işaret ediyor.

Gazeteci-yazar Murat Aksoy, cesur bir şekilde kendini henüz bitmemiş ve bitecek gibi de görünmeyen bu tartışmaların ve arayışların içine atarak bizlere bir rehber kitap sunuyor.

Türkiye'de Siyasetin Dayanılmaz Boşluğu: Sosyal Demokrat Parti Krizi ve Sol Arayışlar, bir söyleşi kitabı, soldaki arayışın önemli aktörleri ile görüşülerek, onları anlama amacıyla hazırlandı.

Söyleşiler, sol nedir, solcu kimdir, solun krizi nedir, bu krizden nasıl çıkılır, sosyal demokrat bir parti mümkün müdür? sorularına yanıt aramakla başlıyor. Ardından, Türkiye'de solu tarihsel bir bakışla analiz etmeye çalışan sorular geliyor; CHP'nin farklı dönemlerini, Shp'yi, Sol-Kemalizm ilişkisini ve solun muhafazakârlarla ilişkisini, ilişkisizliğini anlamaya çalışıyoruz. Son bölümde ise, şu anda solda bir siyasi arayışa gerek olup olmadığını, varsa farklı arayışların bir araya gelip gelemeyeceklerini, geleceklerse bunun nasıl olacağı -yeni bir partide mi, yoksa Chp'de mi?- sorularına yanıt aranıyor.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,421875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates