E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Fen Bilimleri » Fizik - Astronomi » Genel Klimatoloji
Genel Klimatoloji

Genel Klimatoloji

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789757206316
Ebat
:
16 x 23,5
Sayfa Sayısı
:
445 s.
Baskı Sayısı
:
8. Baskı
Baskı Yılı
:
2010
%7
indirimli
Liste Fiyatı: 15,00 TL
Satış Fiyatı: 13,95 TL
47891
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Fiziki Coğrafya ve Jeoloji Kürsüsünde vermekte olduğum klimatoloji derslerinin programına göre düzenlenmiş olan "Genel klimatoloji" kitabının 1964 yılında yayınlanan I. Bölümünden sonra, çeşitli olanaksızlıklar nedeniyle II. Bölümü yayınlanamamış ve sonraki yıllarda öğrencilerin ders kitabı ihtiyacı teksirlerle karşılanmaya çalışılmış, son zamanlarda teksir olanağının da zorlaşması üzerine, bu 2. baskısı hazırlanmıştır. Kitabın dizimi Mart 1983'de tamamlanmış olmasına rağmen, çeşitli maddi zorluklar nedeniyle basım şimdiye kadar gecikmiş ve ancak Bastaş(Bursa Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi)nin desteği ve Ertem Büro Matbaasının sağladığı imkanlar sayesinde gerçekleştirilebilmiştir. Her iki müesseseye ve idarecilerine kendim ve öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Kitabın 2. baskısı özellikle dil bakımından gözden geçirilmiş ve gerekli bazı düzeltmeler yapılmıştır. Ancak, metni uzatmamak, konulan derli toplu anlatmak amacıyla özel bir çaba gösterilmiştir. Kitabın hazırlanmasında, çok sayıda yayından yararlanılmakla birlikte, bibliyografyaya sadece genel nitelikteki Türkçe yayınlarla, Ankara kütüphanelerinde bulunan yabancı dil yayınlar alınmıştır. Baskı tekniği bakımından, bazı kısıtlamalara katlanmak zorunluluğuna rağmen, kitabın içeriği yönünden öğrencilerimi ve konuya ilgi duyanları doyurucu olacağını ümit ediyorum


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,421875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates