E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Siyaset - Politika » Uluslararası İlişkiler » Avrupa Birliği - Temel Konular
Avrupa Birliği - Temel Konular

Avrupa Birliği - Temel Konular

Yayınevi
:
Barkod
:
9789758752546
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
239 s.
Baskı Sayısı
:
3. Baskı
Baskı Yılı
:
2011
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 28,00 TL
Satış Fiyatı: 25,20 TL
50936
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu yayınımızla, ATAUM programlarında önemli bir boşluğun ortadan kalkacağına inanıyoruz. Böylece, programlarımıza gelerek ders veren değerli öğretim üyelerimizden öğrendiğiniz Avrupa Birliği'ne yönelik temel konuları daha sağlıklı alma ve çalışma olanağına kavuşacağınızı umuyoruz.

Kitabımızın ilk bölümünde, ATAUM AB Uzmanı Erhan Akdemir ve Ankara Üniversitesi Araştırma Görevlisi Özlem Genç, Avrupa Bütünleşmesi'nin Tarihsel Gelişimini, Avrupalılığın Ortaya çıkışından, Avrupa Toplulukları (AT)'nın kuruluşuna, AB'de Kurucu Antlaşmalarla getirilen düzenlemelere, hatta zaman içerisinde farklılaşmasına değinerek, anlatmaktadır.

İkinci bölümde, ATAUM AB Uzmanı Deniz Senemoğlu, AB'nin kurumları hakkında detaylı bir bilgilendirme yapmakta, AB'deki kurumsal yapının ve karar alma mekanizmalarının işleyişini, Antlaşmalarla getirilen son düzenlemeleri göz önünde bulundurarak incelemektedir.

Üçüncü bölümde, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi AB Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi ve ABGS Hukuk Başkanı Doç.Dr. Sanem Baykal, AB'nin Anayasalaşma sürecinin, her aşamasını, amaçları ve gelişimlerini analiz etmekte ve hatta konuyla ilgili en güncel gelişmeleri de ayrıntılarıyla vermektedir.

Dördüncü bölümde, ATAUM Müdür Yardımcısı ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Burça Kızılırmak, Ekonomik Bütünleşme Teorileri çerçevesinde AB konusunu, okuyucuyu Ekonomik Bütünleşme Teorisinin kapsamı hakkında bilgilendirip, teorinin AB'de uygulamalarına dikkat çekerek ele almaktadır.

Beşinci bölümde, ATAUM AB Uzmanı Ceran Arslan Olcay, AB'de Ekonomik ve Parasal Birlik başlığı altında 1960'ların sonundan bugüne dek parasal birlik girişimlerini ve bu yolda izlenen politikaları ve EPB'nin yarattığı etkileri ortaya koymaktadır.

Altıncı bölümde, Ankara Üniversitesi Araştırma Görevlisi Özlem Genç, Avrupa Merkez Bankası (AMB)'nın Kurumsal Yapısını değerlendirmekte, AMB'nin para politikası stratejisini ve bu doğrultuda kullandığı araçları ve yöntemleri analiz etmektedir.

Yedinci Bölümde, ATAUM AB Uzmanı Erhan Akdemir, Avrupa Kimliği'nin Oluşumu ve Din faktörü başlıklı çalışmasında kimlik kavramını, Avrupa kimliğinin oluşumu ve unsurları ile AB'de Avrupa kimliği algısını ele almaktadır.

Konu Başlıkları

- Avrupa Bütünleşmesinin Tarihsel Gelişimi

- Avrupa Birliği 'nin Kurumları – Avrupa Birliği 'nde Kurumsal Yapı ve Karar Alma Sürecine Antlaşmalarla Getirilen Düzenlemeler

- Avrupa Birliği'nde Anayasallaşma

- Ekonomik Bütünleşme Teorileri Çerçevesinde Avrupa Birliği

- Avrupa Birliği'nde Ekonomik ve Parasal Birlik

- Avrupa Merkez Bankaları Sistemi

- Avrupa Kimliğinin Oluşumu ve Din Faktörü


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates