E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Din - Tasavvuf » Genel Din ve Tasavvuf Kitapları » Yıldızlar Engel Tanımaz - Bedensel Özürlü Sahabilerin Hayatı
Yıldızlar Engel Tanımaz - Bedensel Özürlü Sahabilerin Hayatı

Yıldızlar Engel Tanımaz - Bedensel Özürlü Sahabilerin Hayatı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786054074693
Ebat
:
13,5 x 21
Sayfa Sayısı
:
232 s.
Baskı Sayısı
:
3. Baskı
Baskı Yılı
:
2011
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 14,00 TL
Satış Fiyatı: 9,80 TL
69225
Tedarik süresi:
Yaklaşık 4 iş günü
AÇIKLAMA
Sosyal politika ekseninde toplumsal olayları ve grupları ciddi bir şekilde ele alan çalışmalarıyla tanıdığımız Prof. Dr. Ali Seyyar, psikolojik ve sosyal hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan dini; sosyal olayların açıklanmasında temel unsurlardan birisi olarak kabul eden değerli bir sosyalbilimcidir. "Yıldızlar Engel Tanımaz - Bedensel Özürlü Sahabilerin Hayatı" isimli bu kıymetli eseri de, bu çerçeve de yapmış olduğu ilk çalışmadır.

Özürlülerle ilgili çalışmalarının yalnızca kitaplarla, akademik faaliyetlerle sınırlı kalmadığına; fiilen işin içinde olduğuna, onların her ihtiyacına büyük bir şevkle koşturduğuna, her alanda onlara yardımcı olmaya çalıştığına yakinen şahit olduğumuz Ali Seyyar'ın, bu eserini yalnızca akademik bir kaygıyla kaleme almadığı ortadadır. Özürlülerin moral desteğe ne kadar ihtiyaçları olduğunun bilinciyle Müslümanların dünya ve ahiret efendileri olan sahabe neslinden örnekler vererek, özürlülüğün; insanların değerini düşüren bir engel değil, tam aksine insanların ruh güçlerini, insanlıklarını parlatan bir husus olduğunu ortaya koymuştur.

-Doç. Dr. Ayhan Tekineş-

Prof. Dr. Ali Seyyar, biri kadın olmak üzere 28 engelli sahabinin hayatını ve Peygamberimizin onlara yaklaşım biçimini "Yıldızlar Engel Tanımaz - Bedensel Özürlü Sahabilerin Hayatı" isimli kitabında bir araya getirdi. O'nun tüm insanlara karşı çok merhametli olduğunu çok okumuşuzdur. Fakat özel gruplara, mesela çocuklara, hastalara, yetimlere ve engellilere çok daha hususi inceliklerle yaklaştığını pek de kaleme alan çıkmamıştır.

Kitabın ismi yıldızlardan geçiyor bir kere... Sahabelere ve onların Resulullah'a (s.a.v) bağlı, bağıtlı hayatlarının her birimize birer yıldız haritası gibi yol gösterdiğinden hareketle, kitabın ismini çok manidar bulduğumu söylemeliyim. Yıldızların, pırıltı ve yol göstericilik konusunda engel tanımazlığı ile sahabelerin engelsizlikleri arasında çok güzel bir anlam bağı kurmuş...

-Sibel Eraslan-


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,921875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates