E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Sosyal Bilimler » Sosyoloji » Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler (Bir Tarihsel İnceleme 1500- 1800)
Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler (Bir Tarihsel İnceleme 1500- 1800)

Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler (Bir Tarihsel İnceleme 1500- 1800)

Yayınevi
:
Barkod
:
9789754033588
Ebat
:
18 x 24
Sayfa Sayısı
:
252 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2006
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Bu kitap, tarihçiler, yerbilimciler ve günümüzde Türkiye'nin sınırları içinde kalan bölgedeki sismik etkinliklerle ilgilenenler için bir başvuru kitabı niteliği taşımaktadır.

Hazırlanış amacı, 1500 - 1799 yılları arasında meydana gelen ve hakkında herhangi bir kayıt bulunan bütün depremleri kapsayan betimleyici bir katalog oluşturabilmektedir.

Yapıtın önsözünde adı geçen bölgede meydana gelmiş olan depremlerin daha önceki kayıtlarını bir katalog biçiminde derlemek için şimdiye kadar gerçekleştirilen girişimlerle ilgili ayrıntılı yorumlara yer verilmiş, ayrıca bunların hazırlanmasında yararlanılan hem Ortadoğu hem de Batı dillerindeki kaynak eserler tartışılmıştır.

Yapıt, büyük depremlerin etkilediği yörelerin haritaları ile Doğu Akdeniz'in hızla gelişen bu bölgesinin az bilinen tarihiyle ilgili olayların genel bir tablosunu da içermektedir.

Tübitak Yayınları, Akademik Dizi'den çıkan bu kitap, aynı zamanda mühendisler ve özellikle doğal tehlikelerin azaltılmasıyla ilgilenenler için de bir kaynak oluşturmaktadır.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,578125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates