E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Başvuru - Kaynak » Sözlük - Kılavuz » Mimarlık ve Yapı Sözlüğü – 2 Dilde
Mimarlık ve Yapı Sözlüğü – 2 Dilde

Mimarlık ve Yapı Sözlüğü – 2 Dilde

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9789758599356
Ebat
:
14 x 20
Sayfa Sayısı
:
500 s.
Baskı Sayısı
:
6. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 38,50 TL
Satış Fiyatı: 30,80 TL
92761
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Doğan Hasol'un yeni sözlüğü.. Hasol'un 1970'li yıllarda hazırladığı Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü, beraberinde üç dilli bir yapı terimleri sözlüğünü de getirmişti. İngilizce–Fransızca–Türkçe Mimarlık ve Yapı Terimleri Sözlüğü ilk kez 1993'te yayımlandı. Bu sözlüğün İngilizce–Fransızca / Fransızca–İngilizce bölümü 1997'de Le Moniteur Yayınevi'nce Paris'te basıldı.

Bu kez yayımlanan Mimarlık ve Yapı Sözlüğü, Hasol'un eski çalışmalarının bir uzantısı olarak üç dilli eski sözlükte bulunan İngilizce–Türkçe sözcük ve terimlerin gözden geçirilip kapsamının yüzde elli artmasıyla ortaya çıktı. Doğan Hasol, içinde bulunduğumuz iletişim ve bilgi çağının, teknik, kültürel, ticari vb. her tür ilişkinin temelini oluşturan terimlerin derlenmesini zorunlu kıldığını belirterek "bu zorunluluğa bir yanıt olan bu çalışmanın, bilgi akışını kolaylaştırıp hızlandıracağı, ilgili dillerdeki metinlerin daha iyi ve doğru anlaşılmasına, yardım edeceğini" vurguluyor, bu tür sözlük ve araştırma–derleme çalışmalarının bir yandan da dillerin zenginleşmesine katkı sağlayacağına inandığını belirtiyor.

After the Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü (Encyclopedic Dictionary of Architecture) prepared by Doğan Hasol in the 1970s also contained a terminology dictionary in three languages; the English–French–Turkish Architecture also published in Paris in 1997 by Le Moniteur Publishing.This publication of the Dictionary of Architecture and Building took place by examining Hasol's three–language dictionary and increasing the number of terms in the English–Turkish part by fifty percent. The English–Turkish / Turkish–English Dictionary of Architecture and Building that has about 30 thousand terms has historical words and terms regarding form, function, style and movements but also modern terms from today's technology and material terms.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,453125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates