E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) » SPK Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Sınavlarına Hazırlık Tüm Konular
SPK Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Sınavlarına Hazırlık Tüm Konular

SPK Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Sınavlarına Hazırlık Tüm Konular

Barkod
:
9789759138219
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
543 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2007
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Finansal piyasalardaki gelişmeler, enflasyonun düşmesiyle birlikte bankacılık sektörünün kredilere yönelmesi ve BASEL II düzenlemeleri kredi derecelendirme (rating) kavramının ön plana çıkmasına neden olmuştur. Borçlanan kişi, şirket veya ülkenin anapara ve faiz ödemelerinden kaynaklanan yükümlülüklerini zamanında ve tam olarak yerine getirme güçlerinin bağımsız bir değerlendirmesi olan derecelendirme, bilgi akışının sağlanmasında üstlendiği rol açısından önem taşımaktadır. Bu doğrultuda Sermaye Piyasası Kurulu da derecelendirme şirketlerinin kuruluşu ve çalışması konusunda son dönemde düzenlemeler yapmış bulunmaktadır. Bu düzenlemelerde, derecelendirme şirketlerinin ortakları ve çalışanları için "Kredi Derecelendirme Uzmanlığı" ve "Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı" lisanslama sınavlarında başarılı olarak lisans alma zorunluluğu getirilmiştir. Bu lisanslama sınavlarına başvurulanlara kaynak kitap olmak üzere hazırlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı lisanslama sınavı üzerine 3'ü çözümlü toplam 18 test ile konu anlatımından oluşmaktadır.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,359375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates