E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Edebiyat - Kültür » Eleştiri - Makale - İnceleme » Ermeni Kaynaklarından Tarihe Katkılar - 2 Ermeni Harfli Türkçe Metinler
Ermeni Kaynaklarından Tarihe Katkılar - 2 Ermeni Harfli Türkçe Metinler

Ermeni Kaynaklarından Tarihe Katkılar - 2 Ermeni Harfli Türkçe Metinler

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789757265528
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
312 s.
Baskı Yılı
:
2002
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 26,00 TL
Satış Fiyatı: 18,20 TL
97052
Tedarik süresi:
Yaklaşık 4 iş günü
AÇIKLAMA
Kevork Pamukciyan'ın Türkçe yayınlanmış makale ve ansiklopedi yazılarını bir araya getiren Ermeni kaynaklarından Tarihe Katkılar dizisinin ikinci cildi Ermeni harfli Türkçe metinler üzerine makaleleri kapsıyor. Bu kitapta yer alan 29 makalede Pamukciyan, Ermeni alfabesiyle Türkçe yazılmış şiirleri, destanları, kitapları, gazeteleri, halk hikayelerini, resmi belgeleri tanıtıyor.

Kitapta ayrıca örnek olarak, Ermeni alfabesiyle Türkçe yayınlanmış 100'ü aşkın kitabın kapak fotoğrafı ve künye bilgileri yer alıyor.

Türkçenin yazımında kullanılan alfabelerden biri de Ermeni alfabesidir. Türkçenin Ermeni hafleriyle yazımı, günlük yaşamda Türkçe konuşan, Ermeniceyi ya hiç bilmeyen ya da çok az bilen Ermeni nüfusla yazı yoluyla iletişim kurmanın ve bu kitlenin aynı yolla kendini ifade etmesinin aracı olarak gelişmiştir.

Ermeni alfabesinin Türkçe metinlerin yazımında kullanılmasına 14. yüzyıldan itibaren yazma eserlerde, 18. yüzyıldan itibaren de basılı eserlerde yaygın olarak rastlanır. Şiir, destan, roman gibi edebi eserlerde, çok dilli lügatlerde, mezar taşı kitabelerinde, İncil ve diğer dini kitaplarda karşılaştığımız Ermeni harfli Türkçeyle pek çok gazete ve dergi de yayınlanmıştır.

(Kitabın Konusu'ndan)


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates